„Dovol přírodě, aby tě naučila klidu.“ Eckhart Tolle

Maják Slapy | Okolí kempu

Okolí kempu Maják Slapy

Tipy na výlety

Oblast se nachází na severním okraji turistického regionu Toulava, který se rozkládá na pomezí jižních a středních Čech (Sedlčansko až Táborsko). Region nabízí celou škálu zajímavostí a každý si tady může najít to, co má rád (od turistiky různých obtížností, historických zajímavostí sahajících až do dob starověkého osídlení našeho území až po zábavné a adrenalinové atrakce). Nabízíme možnost kombinace plavby po Vltavě s pěšími výlety, případně cyklistikou. Pro Vaši zábavu a pohodlí připraveny na místě podrobné popisy výletů včetně navigací a potřebných detailních informací (otevírací doby, ceny vstupného, vzdálenosti, parkování,...). Váš komfort je pro nás na prvním místě.

Drbákov - Albertovy skály

Drbákov - Albertovy skály

Národní přírodní rezervace Drbákov-Albertovy skály rozhodně patří k nejkouzelnějším místům středního Povltaví. Součástí rezervace je naučná stezka. Odměnou za zdolání poměrně náročného 8 km tracku, jsou neopakovatelné výhledy do kaňonu řeky Vltavy. Přestože samotná naučná stezka bývá prezentována svou náročností jako nevhodná pro dětské návštěvníky, i s nimi lze absolvovat některé výhlídky prostřednictvím standardní turistické stezky.
Vzdálenost: 1 km (turistika)

Více...


Klackovo napajedlo

Klackovo napajedlo

Tajná zázračná studánka, kterých se v okolních lesích nachází celá řada a jejichž blahodárné účinky jsou prokázány dlouhodobými klinickými testy. Možnost uzdravení, splnění tajných přání, liftingové účinky, štěstí a v neposlední řadě omytí a osvěžení.
Vzdálenost: 500 m (turistika)


Rozhledna na Veselém vrchu

Rozhledna na Veselém vrchu

Telekomunikační věž (42 m) postavená na přelomu tisíciletí s dechberoucím výhledem na řeku. Při dokonalé viditelnosti by odsud měly být údajně k vidění i alpské štíty, Krkonoše nebo Šumava. Veselí vrch je původním rýžovištěm zlata, o jehož těžbě se uvažovalo technologií likvidační pro celou oblast ještě v nedávné době.
Vzdálenost: 6 km (loďka, turistika)

Více...


Lanový park Slapy

Lanový park Slapy

Lanový park nabízí 3 provazové trasy různých obtížností včetně Zipové cesty s 11 sjezdy, Baby parku pro nejmenší a Junior parku pro nedorostlé návštěvníky. Park byl vybudován v roce 2009 a nachází se zhruba 100 metrů od břehu Vltavy. Instruktáž je provedena zkušenými instruktory, kteří Vám rádi pomohou i s výběrem nejvhodnější trasy.
Vzdálenost: 20 km (auto), 10 km (loď)

Více...


Keltské oppidum Hrazany

Keltské oppidum Hrazany

Přestože se oppidum Hrazany řadí u nás k méně známým, rozlohou a významem ve své době rozhodně patřilo mezi jedno z pěti nejvýznamnějších keltských osídlení své doby na území naší republiky. Naučná stezka vede poměrně nenáročným terénem a lze plynule pokračovat ke zřícenině hradu Ostromeč, který se nachází na soutoku Vltavy a potoka Mastník.
Vzdálenost: 7 km (pěší)

Více...


Zámek Radíč

Zámek Radíč

Neobarokní přestavba původní gotické tvrze, kde si při prohlídce přijdou na své především dětští návštěvníci, kteří mají možnost najít poklad, vyzkoušet dobové kostýmy princezen a rytířů nebo rozluštit tajnou šifru.
Vzdálenost: 10 km (turistika nebo kolo)

Více...


TEP faktor

TEP faktor

Zdařilá modifikace oblíbeného televizního pořadu Pevnost Byoard, kde si můžete se svým týmem vyzkoušet svou bystrost, zručnost, postřeh, logiku, ale i obratnost při plnění náročných úkolů v ďábelských časových limitech. Hra je zábavná a překvapivě vtáhne nejen dětské účastníky, ale i dospělé.

Více...